Katalog DMOZ już nie będzie przyjmował stron

Posted on Mar 20, 2017 by Ad

Katalog DMOZ już nie będzie przyjmował stron

Smutne pożegnanie z weteranem

Nastał koniec jednego z największych katalogów stron DMOZ. Przez prawie 20 lat budował swoją renomę. Dostępny jest już jedynie spis znajdujących się tam stron

Spis stron internetowych, w którym musiała być Twoja strona

Każdy kto założył stronę i potrzebował wartościowego zaplecza to próbował dodać tam wpis choć przez ostatnie lata naprawdę było ciężko. Moderacja trwała miesiącami albo zwyczajnie brak odpowiedzi. Przez to że popularność jego była ogromna ( prawie 4 mln. stron zamieszczonych) moderacją stron www zajmowała się ogromna ilość ludzi ponad 90 tyś. To mówi samo za siebie jak ważny był ten katalog w pozycjonowaniu.

Wyższa pozycja w wyszukiwarce

Wyszukiwarki bardzo posiłkowały się tą stroną. Mówiło się nawet że jest to kluczowy katalog, od którego powinno się zacząć pozycjonowanie. Strony indeksowane, które posiadały tam swój odnośnik wysoko były w rankingach na starcie.

Koniec końców

Podsumowując koniec DMOZ. Można zadać sobie pytanie czy obecne katalogi będą kiedyś jeszcze tak brane pod uwagę?. Napewno nie tak bardzo. Jednak linki są kluczowe. Uważam więc że zadbany i przede wszystkim moderowany katalog stron zawsze będzie wnosił coś do wyszukiwarek. Jest to swoista baza linków, która nie tylko jest do pozycjonowania ale również do tego aby internauta mógł znaleźć wartościową stronę.

 


seo checker

Ostatnio dodany post

Administrator has not posted any blogposts yet.